| by admin | No comments

Szybki kredyt dla zadłużonych – fakty i mity

Uzyskanie zobowiązania w ciągu jednego dnia to ogromna dogodność i często rozwiązanie w sytuacjach, w których pieniądze potrzebne są na już. Czy to zepsuty samochód czy przeciekający dach – każda takiej rangi potrzeba musi być natychmiast spełniona. Możliwość 

pożyczka na dowód przez internet

otrzymania pożyczki przez osoby zadłużone w tak krótkim czasie jest jak najbardziej osiągalna. Firmy pożyczkowe na równi traktują klientów o dobrej zdolności finansowej, jak i tych, których historia nie prezentuje się dobrze.

MIT: Szybki kredyt dla zadłużonych w 15 minut

Hasło reklamowe „pożyczka w 15 minut” jest mitem. Nie da się w tak krótkim czasie wypełnić wniosku, otrzymać odpowiedzi, zaakceptować warunków umowy, a wcześniej dokładnie się z nią zapoznać, by wreszcie otrzymać pieniądze na rachunek bankowy. Faktem jest natomiast to, że wiele firm pożyczkowych w ciągu kwadransa rozpatruje wniosek i daje odpowiedź zwrotną.

FAKT: Zobowiązanie nie wymaga zbędnych formalności

Formalności to to, czego każdy Polak nie lubi. Pobieranie dokumentów o zarobkach od szefa czy zanoszenie deklaracji PIT wymaga zbyt dużo czasu. Od kilku lat na rynku finansowym dostępne są pożyczki bez zbędnych formalności. Mogą z nich korzystać nie tylko osoby z dobrą zdolnością kredytową, ale również z zadłużeniem. Jedyną formalnością w przypadku szybkiego kredytu dla zadłużonych jest złożenie oświadczenia o dochodach.

MIT: Kredyt może otrzymać każdy, kto ma wysokie dochody

Według raportu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy dla 31 proc. ankietowanych brak konieczności posiadania dobrej zdolności kredytowej jest czynnikiem decydującym w zdecydowaniu się na ofertę firmy pożyczkowej.1 Nie oznacza to jednak, że zobowiązanie otrzyma każdy. Firmy pożyczkowe udzielają pożyczki zadłużonym, jednak na postawie oświadczenia o dochodach oceniają, że będą oni w stanie spłacać zobowiązanie. Wysokość dochodów jest ważna, jednak ilość posiadanych zobowiązań również. Firma pożyczkowa ma mniej rygorystyczne wymagania niż banki, jednak zobowiązana jest przez polskie prawo do oceny ryzyka związanego z udzieleniem kredytu.