| by admin | No comments

Pożyczki ze złą historią – jak uniknąć sprawdzania baz?

Zaciągniecie zobowiązania nie jest trudne, jeśli posiada się dobrą zdolność kredytową. Sytuacja nieco komplikuje się, gdy historia kredytowa nie prezentuje się dobrze, wtedy pozostają nam pożyczki ze złą historią. Zaległości i opóźnienia w spłacie, nawet, jeśli miały miejsce w przeszłości, wciąż mają znaczenie dla banków i najczęściej są przyczyna odmowy z ich strony. Nie oznacza to jednak, że negatywna historia kredytowa całkowicie zaprzepaszcza szanse na uzyskanie zobowiązania.

Znajdź firmę pożyczkową, która stosuje inne rozwiązania

Bazy to skuteczna przeszkoda w otrzymaniu zobowiązania w bankach. Przyjęte zostały jako najbardziej wiarygodne źródło informacji na temat zdolności klienta. W ślad banków poszło wiele firm pożyczkowych, które również w ocenie klienta cenią ponad wszystko jego historię kredytową. Nie oznacza to jednak, że wszystkie instytucje bankowe i pozabankowe posiłkują się danymi z BIK czy KRD. Duża liczba firm pożyczkowych wykorzystuje dowolność wskazaną przez art.9 z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. 2011 Nr 126 poz.715) wymagając jedynie oświadczenia o dochodach, na którym opiera się decyzja o przyznaniu zobowiązania.

Zadbaj, by Twój dochód był odpowiednio wysoki

Uzyskanie pożyczki ze złą historią może nie być trudne, ale tylko pod warunkiem, że posiada się odpowiednio duży dochód. Firma pożyczkowa w oświadczeniu wymaga wskazania wysokości uzyskiwanego dochodu oraz sumę miesięcznych wydatków. Jeśli ich stosunek umożliwi swobodne spłacanie rat, z pewnością zostanie przyznana. Z tego powodu warto zatroszczyć się o to, by kwota dochodu była na tyle duża, by nie budziła wątpliwości co do możliwości finansowych wnioskującego. Warto zwrócić uwagę na fakt, że wiele firm pożyczkowych udziela zobowiązań klientom, których dochód pochodzi ze stypendiów i świadczeń.