| by admin | No comments

Pożyczki na raty dla zadłużonych – szansa na pozbycie się długów?

Osób zadłużonych w Polsce przybywa. Z roku na rok rośnie kwota zadłużeń oraz średnia wysokość zadłużenia na jedną osobę. Choć to pewnego rodzaju paradoks – jednocześnie rośnie ilość osób świadomych konieczności oszczędzania i gromadzących oszczędności. Niestety wciąż wiele z nich gromadzenie poduszki finansowej ma tylko w planach, a w kryzysowej sytuacji powstaje zadłużenie, z którego ciężko się wydostać.

Czy pożyczka na raty dla zadłużonych to dobry pomysł?

  1. Tak, jeśli kwota pożyczki jest w stanie pokryć bieżące zadłużenia, wskutek czego do płacenia pozostanie jedna rata miesięcznie, dostosowana do budżetu domowego i możliwości finansowych pożyczkobiorcy.
  2. Nie, jeśli kolejna pożyczka przyczyniłaby się do jeszcze większego zadłużenia, ponieważ nie zostałaby przeznaczona na uregulowanie zaległości w spłacie innych zobowiązań, a na bieżące wydatki. Obecnie ponad 2 mln Polaków ma problem ze spłacaniem zobowiązań1

Gdzie można otrzymać pożyczkę?

Najczęściej pożyczki na raty dla zadłużonych oferują instytucje pozabankowe. Wiele z nich przygotowuje specjalne oferty, w których nie sprawdza BIK ani BIG. Jest to najlepszy sposób otrzymania potrzebnej gotówki, jeśli widnieje się na którejś z list. O ile firmy pożyczkowe w przypadku niewielkich i krótkoterminowych chwilówek nie wymagają zaświadczeń i poręczycieli, a zobowiązanie zaciągnąć można wyłącznie na dowód, to w przypadku pożyczki ratalnej kryteria i wymagania nieco się zmieniają. Wiele firm wymaga poręczyciela, który swoim podpisem poświadczy, że przejmie odpowiedzialność za spłacanie pożyczki, jeśli pożyczkobiorca zaprzestanie.

Zalety pożyczki na raty

Możliwość rozłożenia kwoty pożyczki na mniejsze raty pozwala wziąć większą kwotę. W większości przypadków pozwala to na pokrycie wszystkich zaległości i wyjście z długów. Plusem jest również mniejsze oprocentowanie oraz dostosowanie warunków, na jakich zaciągnie się pożyczkę do swoich potrzeb. Oferty firm pożyczkowych pozwalają dowolnie dostosować kwotę zobowiązania, wysokość rat o raz termin spłaty.